Jakou vodu použít?

Vždy doporučuji použít vodu pitnou, která je „částečně chemicky upravena“, myslím tím tvrdost, chlor atd., oproti vodě ze studny, nebo z jiných zdrojů.
Bazén před napuštěním by měl být čistý, použijeme proto
Aqua Blue Super čistič, pokud je na bazénu značně viditelná vápencová usazenina, 
použijeme
Aqua Blue P odstraňovač usazenin
nebo Aqua Blue CL odstraňovač usazenin.

Mám napuštěný bazén, jak postupovat dál?

A) Nejprve uvedeme do provozu bazénovou filtraci, až poté začneme upravovat vodu.

B) Pokud se Vám na bazénu objevuje kamenitá obroučka, to znamená, že máte příliš tvrdou vodu. Je to způsobené příliš velkým obsahem minerálních látek ve vodě, např. Vápníku, solí, hořčíku, manganu atd., toto vše nám může v budoucnu bývá příčinou řady problémů. Použijte Aqua Blue Snížení tvrdosti.

C) Protože ještě neznáme vlastnosti vody, vždy použijeme Testovací proužky do bazénů 4 v 1, tester slouží k měření hodnot pH, obsahu chloru (celkového + volného) a celkové alkalinity v bazénové vodě. Použití je jednoduché a spolehlivé, měření všech hodnot najednou pomocí jednoho identifikačního proužku. 

  1. Následně se dle naměřených hodnot upraví hodnota pH na rozmezí 6,8–7,6, přípravky Aqua Blue Ph plus nebo Aqua Blue Ph minus

  2. Obsah volného chloru na hodnotu 0,3–0,8 mg/l přípravkyAqua Blue Chlor Start, případně  Aqua Blue ŠOK, Aqua Blue Tablety.

  3. Hodnota vázaného chloru v bazénu by se měla pohybovat max. do 0,3 mg/l 

  4. Hodnota celkové alkalinity se pohybuje v rozmezí od 80 do 120 mg/l